JohanEi oikein ollu lauluääni mun makuuni. Eikä oikein ollu sellanen lauluvalintaan, että sopi niin paljoa. Tuomareiden kanssa olen samaa mieltä siitä, että lauluääni olisi voinut olla monen ihmisen tekemää.
JessicaOli ehkä vähän sekavaa, hyviäkin kohtia löytyi kyllä. Voi varmasti parantua kun saa harjoittelua lisää. Plussaa vahvasta äänestä.
NiinaOli kyllä tosi sellainen ääni minkä voisi kuvitella esiintyvän baareissa ja sen tapaisissa. Hyvin Janis Joplin tyylinen ääni oli ja kuitenkin persoonallinen. Oli kyllä oikein hyvä esitys.
AnniOn hyvin hiomaton timantti, mutta varmasti saa äänellään enemmän aikaan harjoittelulla. Loppua kohden totta kai parani. Odotan mielenkiinnolla tulevia esityksiään.
JennaTuli sellanen olo, että tämä sopii varmaan paremmin sinne herätysfestivaaleille, kuin tähän kisaan. Ei ollu mitään vikaa laulussa, mutta tosiaan enemmän kirkkotunnelmaa, kuin sitä mitä odotettiin.
SussuKylläpä meni ihan kylmät väreet alusta saakka, tuntu sielussa saakka tulkinta

Tuli mieleen vanhan ajan laulajat jostain monen vuosikymmenen takaa. Mistä näitä oikein vielä ilmaantuu näinkin monen kauden jälkeen
MarttaEi ollu niin puhdasta laulua mitä olisin toivonu, tunnetta oli sitäkin enemmän. Kuulostikin lauluna vähän liian monimutkaiselta koe-esiintymiseksi.
KalleAlkoi ihanan pehmeällä tavalla, hyvin miellyttävää kuunneltavaa. Oli varmasti sellasia kohtia mitä voi parantaa jatkoon, mutta mukava silti nähdä hänetkin jatkossa.
SamuelEn oikein saanu otetta biisistä, enkä esityksestä. Jäi vieraaksi ja jännitti esiintyessä myös hyvin paljon.
KseniaJotenkin aisti täysin musikaali taustan esiintymisessäkin. Hienoja kohtia oli esityksessä monia ja hyvä että pääsi jatkoon.